Levent Ozturk

Bitirme Ödevi

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme bölümü

Hareketli yer terminali-uydu haberleşme sistemi

1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme bölümünü bitirmek için hazırladığım Mobil yer-uydu haberleşmesi konulu bitirme tezim.

1992 yılında altı ay boyunca çok güzel olmuş deyip son iki haftada 6 ayda yaptığım kadar daha konu ekleyen çok sevgili hocamın önderliğinde, üniversitenin bilgisayar odasında ödünç printer şeridi, yarımşar saatlik printer kullanma izni ve kendisini zor açan bilgisayarlar üzerinde aynı anda yabancı literatürü tercüme edip , formülleri birbirine uyumlu hale getirip, Türkçe akışını duzenleyip, bir yandan da sekreter gibi hata yapmadan yazma sonucunda kafamı nerdeyse sıyırma pahasına oluşturduğum bitirme ödevimi aşşağıda iki dakkada scan edip koydum.

Aradığınız kelimeler şunlarsa bu dökümanın size bir faydası olabilir. Uydu. Sistem Kontrol Merkezi. Mobil terminal. Mobil-uydu kanal modeli. İşaret zayıflama dağılımları. Rayleigh, Rician. Olasılık yoğunluk fonksiyonu. Kanal ölçümleri. Eşzamanlı demodülasyon. MSK, FSK, QPSK, 32APSK, 64APSK, QAM. Markov analizi, Bölmeli ALOHA kapasitesi.

Tez sınavında zınk diye 100 vererek üniversiteyi hiçbir sınavda 100 alamadan bitirmekten kurtaran hocalarıma, çalısma aralarında üni kafeteryasında king oynayarak kafa dağıtmama yardımcı olan arkadaşlara, bütün çekilmezliğimi çeken anneme teşekkür ederim.
All the material listed and linked at this World Wide Web domain are strictly private property and copyrighted. © Copyright -∞-∞ Levent Ozturk. All rights reserved. Reproduction or use of any material, documents and related graphics and any other material from this World Wide Web server is strictly prohibited. Site Map